EMS, Electric Muscle Stimulation (Elektrikli Kas Uyarılması)’nın kısaltmasıdır

ems nedir?Uzun yıllardır özellikle fizik tedavi alanında kullanılan bir sistemdir. 1790 yılında Luigi Galvani’ nin kurbağa deneyi ile motor sinirlerin uyarılması yeterli süre ve şiddette olursa kas kasılmasına yol açtığını ispatlamasıyla başlamıştır.

1960 lı yıllarda Rus Akımı olarak bilinen akım türü ile Rus Atletler EMS sitemini, müsabakalara hazırlanırken antrenman methodu olarak kullanmaya başlamıştır.

Günümüzde EMS Training sistemi, yapılan araştırmalar ile belirlenen optimal akım seviyelerinde çok hareketsiz kişiler için dahi uygun bir antrenman sistemine dönüşmüştür. Bir çok hastane ve fizik tedavi merkezlerinde medical fitness tedavilerinde kullanılmaktadır.

 • Haftada 2 gün 25 dakika yeterlidir. Zamandan tasarruf sağlar
 • Uygun kas gruplarını hedefleyerek kas sisteminizi dengeler.
 • Eklemlerinizin tedavisinde kullanılabilir. Eklemlere ağırlık bindirmez.
 • Tüm vücut antrenmanı ile kaslarınızın tonlanmasına ve yağ yakmanıza yardımcı olur.
 • Önemli olan tüm kas gruplarınıza ulaştığından duruşunuzu(Postür) geliştirir.
 • Ana kas grupları üzerindeki elektrotlar sayesinde kas yapmanızı sağlar.

HEDEFİNİ SEÇ

25 dakika ems antrenmanı

Haftada 2 Gün 25 Dakika

Antrenman tercihinize göre güç ve kardiyo programı da dahil olmak üzere sadece 25 dakikalık(90 dakikaya eş değer) 2 antrenman ile formunuzu koruyarak dinç bir vücuda kavuşmanızı sağlar.

Görünümünü geliştir

Özel Programlar ile sırt, alt bölge, abs gibi ana kas gruplarınnda en uc kaslara ulaşarak yapılan egzersizler ile vücut duruşunuzu geliştirmeye yardımcı olur.

Ems vücut sıkılaştırma

Vücudunu sıkılaştır

Kardiyo güç antrenmanı programı ile kas artışı sağlamanıza, yağ yakımı ve selülitlerinizi azaltmanıza yardımcı olur. Kas ve bağ dokularınızı geliştirir. Daha sıkı bir vücuda kavuşmanızı sağlar.

ems eklem ağrıları tedavisi

Eklem ağrılarından kurtarır

Uzman eğitmenimiz eşliğinde, kaslara ve vücuda yük bindirmeyen programlar ile otonom bölgelerin daha aktif çalışmasını sağlayarak eklem ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlar.

Ems Kas kütleri geliştirme

Kas kütleni geliştir.

Doğrudan büyük kas gruplarınız hedef alınarak geliştirilmiş anntenman sistemi sayesinde düzenli aktivasyon sayesinde kaslarınız büyür ve gelişir.

Ems postür dengeleme

Kas sistemini dengele

Hedeflenebilen çalışma bölgesi sayesinde vücudunuzun kas dengesizliği olan bölgesi hedeflenerek istediğiniz kas grubunuzun hedeflediğiniz seviyeye ulaşmasına yardımcı olur.

Demo Antrenman Formu →

En Fit Body Ems AnrenmanıEMS teknolojisi, kasların iyileştirilmesi ve güçlendirilmesi için kullanılan 21. yüzyılın yeni nesil antrenman sistemidir.

Klasik antrenmanlar sırasında beyin, kasların kasılıp harekete geçmesini sağlayan uyarıcı sinyaller gönderir. EMS sitemiyle beynin gönderdiği sinyallere ek olarak kaslara dışarıdan, çok daha yoğun uyarılar gönderilir. Uyarılar kaslarda kasılmaya neden olarak bütün ana kas gruplarının yanında erişilmesi en zor olan kasları bile harekete geçirir. Bu sistemle kaslar, hiçbir ağırlık kullanmadan ve eklemlere en ufak bir yüklenme olmadan çok kısa bir sürede çok daha yoğun bir şekilde çalıştırılabilir. Haftada 2 gün ve  25 dakikalık En Fit Body kişiye özel antrenmanı ile daha sağlıklı, daha güçlü ve fit bir sonuç için yeterlidir.

EMS EĞİTİMİ

Haftada sadece 25 dakika

EMS teknolojisi, aynı anda bütün büyük kas gruplarını uyararak size uygun bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.
EMS teknolojisiyle yapılan 25 dakikalık antrenmanlar normalde 120 dakikada elde edeceğiniz egzersiz sonuçlarını elde edebilirsiniz !

XBODY Actiwave

En Fit Body, güvenirliği ve etkisi dünyada ödüllerle kanıtlanmış XBODY markasının Actiwave Ems teknolijisini kullanmaktadır. Rahat ve iyi donatılmış antrenman kıyafetleri, gelişmiş uyarıcı teknolojisi ve kablosuz çalışma özelliğiyle antrenman verimliliği en yüksek seviyedir.

Kısa sürede daha çok etki

En Fit Body Ems antrenmanı, aynı anda bütün büyük kas gruplarını uyararak size uygun bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

En Fit Body Ems Anrenmanı

EMS İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY

Ems nedir? Güvenli midir ? Herkes yapabilir mi ?

Saygın AB/ABD üniversiteleri ve kliniklerinden gelen birçok çalışma EMS’nin etkinliğini kanıtlar niteliktedir ve bu süreçte 20 yıldır tıbbi rehabilitasyon programlarında ve profesyonel yarışma sporlarında başarıyla kullanılmıştır. Kesinlikle güvenli bir antreman metodudur. EMS etkisiyle antrenman veya terapi tehlikeli değildir. Çünkü normalde de  kaslarımız beynimizden gelen bir elektrik sinyali sayesinde uyarılır ve hareket eder. Bu vücudumuzun doğal çalışma prensibidir. Aşağıda bulunan kontrol grupları mutlaka doktorunaza danışarak antrenmana katılmanızı öneririz.

 •  Epilepsi
 • Tüberküloz
 • Dolaşım Bozukluğu
 • Karın veya Bel Fıtığı
 • Kanser Hastaları
 • Ağır Sinirsel Rahatsızlıklar
 • Tip 1 Diyabet
 • Akut Virütik Hastalıklar

Gebe ve Kalp pili olanlar EMS antrenmanına katılamazlar.

KİMLER EMS ANTRENMANI YAPMALIDIR ?

Spor yapmasına engel olmayan herkes EMS Antrenmanı yapabilir.

 • Duruş bozukluğu
 • Sırt, Boyun ve Bel ağrısı
 • Doğum sonrası toparlanmak isteyen anneler
 • Profesyonel sporcular
 • Vücudunu şekillendirmek isteyenler
 • Selülit problemi
 • Kas oranını artırmak isteyenler
 • Metabolizmayı hızlandırmak
 • Hassas eklemler
 • Vücut sıkılaştırma ve yağ yakmak
 • Kilo problemi
 • Ameliyat önce ve sonrası toparlanma
 • Zamanı dar olan profesyoneller

EMS ANTRENMANI ZARARLI MIDIR ?

Kesinlikle zararlı değildir. Resmi çalışmalara göre spor yapan sağlıklı insanlarda hiçbir yan etki yoktur. Tam tersine, birçok olumlu fenomen vardır. Elektro tedaviler de fizyoterapinin klasik teknikleri arasında 1950’lerden bu yana kullanılmaktadır.

En Fit Body Ems Anrenmanı

EMS ANTRENMANIN FAYDALARI NELERDİR ?

Haftada bir kere (programınıza göre) yapacağınız 25 dakikalık kısa antrenmanlarla sağlıklı, diri ve canlı bir vücut yapısına sahip olabilirsiniz. Yine göbeğinizdeki yağlanmalar, belinizdeki fazlalıklar, istenmeyen selülitlerden size özel verilecek EMS antrenmanı ile kurtulabilir, kısa sürede istenen seviyede amacınıza ulaşırken, kişisel zamanınızdan tasarruf edip, spor yapmanın vücudunuz ve psikolojiniz üzerindeki diğer rahatlatıcı etkilerden sonuna kadar faydalanmanın keyfine varabilirsiniz. Spor yapmayan kişilerin düzenli spor yapmasını sağlaması ve bunun doğal bir getirisi olarak kendinizi daha dinç ve zinde hissetmeniz EMS antrenmanlarının doğal bir faydasıdır.

EMS ANTRENMANI SETANDER (SPOR YAPMAYAN) KİŞİLER İÇİN UYGUN MUDUR ?

EMS antrenmanı sedanter (spor yapmadan) yaşayan insanlar için çok mantıklıdır. Tam da yıllardır spor yapmayan bu grubu tekrar egzersiz yapmaya teşvik eder; bu nedenle, egzersiz için iyi bir başlangıçtır ve günlük yaşamınıza hız verir. Vücudunuzu daha iyi tanımaya başlarsınız, fiziksel aktivitenizin zevki geri gelir ve tüm kaslarınızın çalıştığını hissedersiniz.

EMS ANTRENMANI SIRASINDA EGZERSİZ YAPMAK ZORUNDA MIYIM ?

Evet, eğitmenimizin size gösterdiği kapasitenize uygun egzersizleri yaparsınız. Doğru egzersizleri akımın ritmine uygun olarak yapmanız En Fit Body‘nin sevilen etkilerini yalnızca egzersiz yapmaya kıyasla anlamlı olarak artırır. Ayrıca sinir kas kordinasyonuza pozitif yansır.

EMS ANTRENMANIN DİĞER ANTRENMANLARDAN FARKI NEDİR ?

EMS antrenmanıyla kaslarınız, az efor harcayıp daha yüksek bir performans ile çalışmasını sağlar. EMS antrenmanları, normalde çok uzun antrenmanlar sonucunda ( 4 saatlik bir çalışma ile) elde edilebilecek performansı 25 dakikalık bir seansta gerçekleştirebilir. Genel olarak haftada bir kez 25 dakikalık EMS seansı ile hedeflediğiniz vücuda sahip olurken, dengeli ve kontrollü şekilde yağ oranınız düşer, vücudunuz sıkılaşırken ihtiyacınız olan kas kütlesine sahip olursunuz. Dengeli ve doğru beslenmeyle beraber düzenli olarak yapılan EMS antrenmanları sonunca daha canlı, enerjik ve kaliteli bir yaşam sürersiniz.

EMS ANTRENMANINI KİM YÖNETİR ?

Antrenman seanslarımız EMS alanında uzman ve sertifikalı eğitmenleri tarafından yönetilir. Eğitmenlerimiz biyolojik bireyselliğinizi en ön planda tutarak size özel antrenmanları yaptırmaktadırlar.

EMS ANTRENMANI ÖNCESİ NASIL BESLENMELİYİM ?

En iyi antrenman etkisini elde edebilmek için antrenmandan 2.5-3 saat önce karbonhidratlı bir öğün yemelisiniz.  Vücudunuzu yeterince hidrate etmek için çalışmadan 30-40 dk önce en az bir bardak su içmelisiniz.  Abdominal rahatsızlık hissetmemek için geleneksel egzersizlerden önce olduğu gibi antrenmandan 2 saat önce yemek yemeyi bırakmalısınız.

HAFTADA 1 KEZ 25 DAKİKALIK ANTRENMAN GERÇEKTEN YETERLİ MİDİR ?

Önerilen En Fit Body antrenman süresi haftalık 1 kere 25 dakikadır. Eğer başka egzersizler yapmıyorsanız, haftada 2 antrenman seansına 48 saatlik aralar olmak üzere izin verilir. 25 dakikalık En Fit Body antrenmanı, 90 dakikalık her hangi bir egzersizin verdiğinin 4 – 6 katını aralığında etki sağlar.

ANTRENMAN SIRASINDA AKIM DERİNLİĞİ, FREKANSI VE YOĞUNLUĞUNU AYARLAYABİLİR MİYİM ?

En Fit Body, XBODY markasının geliştirmiş olduğu, bir çok ödüller ve kalite sertifikalarına sahip en son teknolojiyle üretilmiş Actiwave kablosuz çalışma özelliğine sahip EMS cihazı kullanmaktadır. Ems teknolojilerinin arasında en güvenilir ve doğru akımı ileten alanında ki tek ödüllü cihazdır. Daha ötesine gidip sizi rahatlatmak için, akımı (Frekans-Derinlik-Yoğunluk-Şiddet) sizin antrenmanınızın amacına göre sertifikalı ve alanında uzman hocamız tarafından ayarlamaktadır.

Ems sistemi hakkında detaylı bilgi içeren yazımızı okumayı unutmayın.>>>