fbpx
Neden Ems Sistemi?

Neden Ems Sistemi? Elektrikli Kas Uyarılmasının kısaltmasıdır. Teknik olarak düşük elektriksel akımlar ile birlikte gerçekleştirilen bir antrenmandır; günlük hayatımızda da vücudumuzun kaslarımızı uyarmak için buna benzer akımlar gönderdiğini bilmek konuyu anlamakta yardımcı olacaktır. EMS fitness sistemi bu doğal etkiyi kullanır, bu sayede daha yoğun ve etkili bir antrenman gerçekleştirilir.

EMS aracılığıyla üretilen lokalize elektriksel uyarı kombinasyonu ve antrenmanı, bazal metabolizmanın değiştirilmesine neden olarak, kas kütlesinin artmasına, hızlı kilo vermeye, vücudun güçlenmesine, karın kaslarının güçlenmesine ve düz bir duruş oluşturmaya yardımcı olur. EMS ekipmanı, 10 bağımsız kanal vasıtasıyla kasların hemen üzerinde çalışan düşük ve orta frekanslı elektrik sinyalleri iletir.

EMS Nedir

Neden Ems Sistemi?EMS Antrenmanı elektriksel akım uyarılarını kullanan kapsamlı bir antrenmandır. Günlük hayatta, merkezi sinir sistemimiz kas hareketlerimizi kontrol etmek için sürekli elektriksel uyarılar gönderir. Elektriksel Kas Stimülasyonu (EMS), bu doğal ilkeyi, standart egzersizlerle harekete geçirilmesi güç olan en derin kas gruplarını harekete geçirmek için kullanır. Bu, dışardan kasa ek uyarılar sağlayan özel EMS Antrenman elbisesi sayesinde gerçekleşir.
Her tedavi türü için önceden kurulmuş ve ücretsiz programlar: Kardiyo, EMS fitness, Rehabilitasyon, Selülit, vb.
Parametre Kontrol Sistemi: daha hoş duyumlarla daha yüksek yoğunlukları kullanmanıza olanak tanır.
Toplam hareket özgürlüğü: 700 metreye kadar mesafede en az 10 eğitim seansı için oluşturulmuş kablosuz sistem.
Antibakteriyel, hafif ve dirençli Biosuit’ler, elektrotlar hedef kas alanlarına rahatlıkla taşınabilir.
Egzersiz profilinize bağlı olarak farklı modeller: tıbbi, spor veya estetik.
Her biri kendi özel parametreleriyle birlikte 8 kullanıcıyla aynı anda antrenman yapabilme şansı.
EMS Sistemini Kimler Kullanır?
EMS fitness antrenmanları, spor salonlarında, sağlıklı yaşam ve güzellik merkezlerinde olduğu kadar rekabetçi spor, rehabilitasyon ve tıp alanlarında da kullanılmaktadır.

Elit sporcular, güçlerini ve hızlarını arttırmak için eğitimlerine ek olarak EMS kullanırlar.

Bu sistem patlayıcı hızımı ve direncimi arttırmayı sağladı.
Julio Cesar La Cruz, 81 Kiloda Boks Şampiyonu
Fiziksel terapistler, eklem bölgelerindeki kas oluşumu ve hedefe yönelik egzersizler için EMS’yi kullanırlar.

Kişisel antrenörler, spor salonları ve güzellik merkezleri, formasyon ve güzellik yönlerine odaklanarak, vücudun kas oluşumu ve yağ katabolizması, metabolizmanın uyarılması ve bağ dokusunun sıkılaştırılması için kullanırlar.

Uzun Süre Yapılabilir mi?

Neden ems sistemi? sorusunun cevabı; evet, geleneksel antrenmanlarda olduğu gibi uzun vadede ve düzenli olarak egzersiz yapabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki kasların güçlenmesi ancak düzenli olarak yapılan antrenman ile sağlanabilir. Uzun süre antrenman yapmadığınızda kaslarınız eski haline döner.

Bu Elektriksel Akımlar Tehlikeli mi?

Hayır. Düşük frekanslı akım stimülasyonunu (EMS) kullanarak antrenman veya terapi yapmanın herhangi bir tehlikesi yoktur.

Antrenman sırasında iç elektrik sinyalleri esas hareketi başlatır, EMS ile gönderilen dış sinyaller ile iç sinyaller güçlendirilir, bu sayede gönderilmiş dış sinyaller vücuda yabancı gelmez. Neden Ems Sistemi?

Ne kadar zaman kazanırım?

Standart alışılagelmiş antrenmanlar ile elde edeceğiniz 4 saaatlik etkiyi EMS antrenmanları ile 20 dakikada elde edebilirsiniz. En Fit Body, spor yapmak ve zaman tasarrufu arasındaki köprünüz olacaktır.

EMS Antrenmanı ile zayıflayabilir miyim?
EMS fitness çalışmalarının ilk aşamasında incelirsiniz, ikinci aşamada yağ depoları saldırıya uğramaya başlar. Artan kas aktivitesiyle birlikte günlük yaşamınıza göre daha fazla kalori yakarsınız, bu da enerji tüketiminizin arttığını gösterir. EMS antrenmanları, diyet değişikliği ile birlikte kilo verme ve incelme konusunda çok iyi bir tamamlayıcıdır.

EMS ile kas kütlesini artırmak mümkün mü?

Evet. Çoğu kas grubu aynı anda çalıştırıldığından ve eklemler üzerine ekstra yük bindirilmediğinden dolayı, alışılagelmiş antrenmanlar ile elde edemeyeceğiniz kadar yüksek başarıyı çok kısa sürede elde edebilirsiniz. Kas büyümesi çok daha hızlı elde edilir. Hormon seviyelerinin etkisini de bilmek önemlidir: Erkeklerde antrenman kas kütlesini artırır (hormon: testosteron). Kadınlarda antrenman kasları sıkılaştırır (hormon: östrojen).
Elektrik akımının herhangi bir yan etkisi var mı?
Hayır, yapılan araştırmalara göre, sağlıklı insanlar için kesinlikle olumsuz bir yan etkisi yoktur. Aksine, elektro tedaviler, 1950’lerden bu yana fizyoterapide klasik tekniklerin bir parçası olarak bilinmektedir.  Neden Ems Sistemi?

Güne sağlıklı başlama ile ilgili yazımızı da okumayı unutmayın>>>

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Logo_footer   
     © 2019 En Fit Body

Powered byFikirmen Medya